پرتال مشتریان ایده
RSS Feed
اخبار
اسفند
۲۱
قابلیت تصدیق هویت شرکت کنندگان در آزمون غیرحضوری
ارسال شده توسط hkh در ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۵ قبل از ظهر

استفاده از ابزارهای غیرحضوری در کنار قابلیتهای مثبت فراوانی که دارند، دغدغه هایی را هم برای بهره برداران خود به همراه می آورند. نرم افزارهای یادگیری و آزمون الکترونیکی ایده نیز از این نگرانی ها مستثنا نیستند و تیم ایده همواره به دنبال راهکارهایی در جهت رفع یا کاهش این موانع می باشد.

بخشی از این دغدغه ها در خصوص امنیت و اطمینان از مقاومت نرم افزارهای تحت شبکه در مقابل نفوذ و حملات احتمالی می باشد که در این حوزه ایده با پایش و تلاش مداوم، راه های آسیب پذیری را برطرف نموده و موفق به کسب قبولی در آزمونهای متعدد امنیتی و نمود بلوغ امنیتی نرم افزارهای دانش بنیان خود شده که نمونه ای از آن اخذ گواهی امنیتی افتا از سازمان فناوری اطلاعات ایران است.

نگرانی مهم دیگر که وجود دارد جلوگیری از سواستفاده و اصطلاحا تقلب به خصوص در آزمونهای غیرحضوری می باشد. در این خصوص قابلیت های متعددی در تولید پرسشنامه و کنترل نحوه پاسخ دهی در سامانه آزمون الکترونیکی ایده پیش بینی شده است ولی یکی از مسائلی که باعث میشود اعتماد برگزارکنندگان به آزمونهای از راه دور محقق نشود اطمینان از این مسئله است که شرکت کننده، مطمئنا فرد مورد نظر باشد.

در این خصوص پیش از این قابلیتهایی نظیر استفاده از OTP جهت ورود به سامانه در نرم افزارهای ایده، پیش بینی شده بود و اکنون در جدید ترین نسخه آزمون الکترونیکی قابلیت ثبت تصویر کاربر با استفاده از دوربین موبایل در اپ و استفاده از وبکم در نسخه وب، آماده بهره برداری شده است. به این وسیله و با تنظیماتی که در اختیار مدیر آزمون است، این امکان فراهم است که در آغاز و انتهای آزمون و به دفعات مثلا هر سه دقیقه یک بار حین آزمون تصویر پاسخ دهنده ذخیره و متعاقبا جهت تصدیق هویت فرد مورد استفاده قرار گیرد.

امید است تلاشهای مجموعه ایده به رشد و تعالی کارکنان، مدیران و نهایتا سازمانهای کشور عزیزمان یاری رساند.

نوشته قابلیت تصدیق هویت شرکت کنندگان در آزمون غیرحضوری اولین بار در مجله تخصصی آموزش و توسعه منابع انسانی. پدیدار شد.


ادامه مطلب »اسفند
۱۰
آموزش مجازی در پی شیوع کرونا
ارسال شده توسط hkh در ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵ قبل از ظهر

به دلیل شیوع ویروس کرونا و حضور بیشتر در منازل، بهترین زمان برای بهره گیری از دوره های مجازی و کلاس های غیرحضوری می باشد.

برای حفظ سلامتی شما پیشنهاد ایده استفاده از دوره های مجازی برای سازمان ها می باشد. برای برگزاری دوره یا استفاده از نرم افزار یادگیری الکترونیکی از طریق این لینک با ما تماس بگیرید.

سلامت و پیروز باشید

نوشته آموزش مجازی در پی شیوع کرونا اولین بار در مجله تخصصی آموزش و توسعه منابع انسانی. پدیدار شد.


ادامه مطلب »