پرتال مشتریان ایده
 شاخه های اخبار
(28)اخبار ایده (3)آزمون (2)یادگیری الکترونیکی (80)مقاله (2)مفاهیم و اصطلاحات (4)مدیریت عملکرد (4)مدیریت آموزش (28)منابع انسانی (1)WFH (2)دور کاری (1)اخلاق حرفه ای (1)مدل گانیه (1)يادگيری اثربخش (1)دلبستگی شغلی (1)دکتر سعید سپهری (1)کتاب استاندارد بین المللی (1)simple wikipedia (1)wikipedia (1)ویکی پدیا (1)ویکی پدیا ساده (1)پسا کرونا (1)کرونا (1)یادگیری مادام العمر (1)LMS (1)سامانه یادگیری الکترونیکی (1)رفتار حرفه‌ ای (1)رفتار حرفه‌ ای در کار (1)اعتیاد به کار (1)انزوا در زمان دور کاری (1)ایده (1)دانش بنیان (1)یادگیری خودگام (1)ROI (1)معرفی کتاب (1)شناسه یکتای پشتیبانی (3)Adobe Connect (2)اپ ایده (1)اپلیکشن موبایل ایده (1)شهروندی دیجیتال (1)مدیریت استخدام (1)جلسات بازخور (2)عادت‌های موفقیت (9)یادگیری (17)آموزش (3)BIGBLUEBUTTON (1)سازندگی (1)سازنده گرایی (2)آزمون الکترونیکی (1)طراحی آزمون (1)جلسات بازخورد (2)فناوری (1)بیگ بلو باتن (1)Flash (1)فلش (6)آموزش الکترونیکی (1)اصلاح قانون چک (1)تحول چک (2)تغییر قرن (1)سال 1400 (1)Virtual Reality (3)واقعیت مجازی (2)یادگیری ترکیبی (1)یادگیری تلفیقی (2)تغذیه سالم (2)SMART (1)اهداف SMART (1)مدل های شایستگی کارکنان (1)Blockchain (1)بلاک چین (1)Portfolio (1)پورتفولیو (1)توانمندسازی کارکنان (1)خلق توانمندی (1)مدیر منابع انسانی (1)ویژگی‌های مدیر منابع انسانی (1)هدایت گر خوب (1)My Idea (1)Blended Learning (1)بازاریابی خدمات بانکی (3)تکنولوژی (1)Virtual Realit (1)Micro-learning (1)میکرولرنینگ (1)1400 (1)ادوب کانکت ۱۱ (1)هدایتگر خوب (1)اشتباه رایج مدیران (1)بدفهمی نیروهای منابع انسانی (1)اشتباهات همکاران تازه کار (1)VR (1)بانکداری اسلامی (1)دوره الکترونیکی (1)mentoring (2)منتورینگ (1)موسسه عالی آموزش بانکداری ایران (1)نرم افزار پرتال مراکز آموزش (1)کانال یوتیوب ایده (1)ریسک سازمانی (1)آموزش آنلاین (1)نرم افزار مدیریت آموزش (1)CIRO (1)ارزشیابی آموزش (2)ارزیابی امنیتی محصول (1)بودجه بندی (1)بودجه ریزی (2)اثر بخشی آموزش (1)Journal Clubs (1)ژورنال کلاب (1)آموزش کارکنان (3)ایزو 10015:2019 (1)کوچینگ سازمانی (1)ریسک (1)ریسک عدم سرمایه گذاری در آموزش (1)آموزش اعضای هیات مدیره (1)افتا (1)مرکز مدیریت راهبردی افتا (1)جدول تقسیم کار (1)جریان کار (1)افزایش بهره وری (1)boot camp (1)بوت کمپ (1)مدل شایستگی (1)توسعه فردی (1)انگیزه_کاری (1)شیوه یادگیری (1)اپ موبایل (1)سبک یادگیری (1)سبک یادگیری وارک (1)دسته‌بندی نشده (1)نگهداشت کارکنان (1)الگو_طراحی (1)طراحی_آموزشی (1)سال_نو
RSS Feed
اخبار
آذر
۱۶
پایان دوران Flash
ارسال شده توسط hkh در ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵ قبل از ظهر

پشتیبانی از Flash در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی متوقف خواهد شد.

به مدت ۲۰ سال ، Flash نقش موثری در وب داشته، از ابزارهای تماشای فیلم و اجرای برنامه ها گرفته تا بازی ها و محتواهای چندرسانه ای و تعاملی. اما طی چند سال گذشته ، استفاده و پشتیبانی از Flash کمتر رایج شده است. شش سال پیش، ۸۰ درصد از کاربران دسکتاپ Chrome هر روز از یک سایت با Flash بازدید می کردند. امروزه میزان استفاده تنها ۵ درصد است و همچنان رو به کاهش است.

این روند نشان می داد سایت ها در حال مهاجرت به سمت فن آوری های مدرنی هستند که سریعتر و دارای پویایی و امنیت بیشتری نسبت به Flash هستند. این راهکارهای جدید همچنین روی موبایل و دسکتاپ کار می کنند ، بنابراین می توانید از سایت مورد علاقه خود در هر مکان بازدید کنید. از این رو شرکت ادوب از سال ۲۰۱۷ پایان پشتیبانی از آن را طی سه سال آینده در نظر گرفت.

شرکت Adobe که متولی Flash از سال ۲۰۰۵ و پس از تصاحب Macromedia ( خالق Flash ) می باشد، پیش تر به طور رسمی با این ابزار محبوب در دهه های قبل خداحافظی کرده بود. در اطلاعیه این شرکت آمده است :

” از آنجا که Adobe پس از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ دیگر از Flash Player پشتیبانی نمی کند و از ابتدای ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ محتوای Flash را در Flash Player مسدود نکرده ، Adobe اکیداً به همه کاربران توصیه می کند برای محافظت از سیستم های خود، Flash Player را در اسرع وقت حذف کنند و تمهیدات لازم اخذ گردد. “

مدتها قبل گوگل نیز با تمرکز بر تجربه کاربران مرورگر محبوب خود (Chrome) ، اقدام به اطلاع رسانی در خصوص پایان پشتیبانی از Flash به طور رسمی نموده بود و بارها در هشدارهای مرورگر این موضوع را یادآوری نموده بود.

 

این موضوع برای مشتریان ایده به چه معناست ؟

با افول Flash در یک دهه گذشته و رشد استفاده از دستگاه های همراه و همچنین اوج گیری فناوری های تولید محتوا و برنامه های تحت وب، ایده فاصله محصولات خود را با Flash حفظ نمود و هیچگاه به طور مستقیم از این فناوری در هیچ یک از محصولات خود استفاده نکرد. لیکن برخی از کاربران ممکن است با توجه به موضوعات مرتبط و غیرمستقیم نیاز به راهنمایی در خصوص تغییر در رویه های خود باشند که به تفکیک به شرح ذیل اشاره می گردد :

   • Adobe Connect :

    نسخه های ۹ و قبل تر نرم افزار کلاس مجازی ادوب کانکت مبتنی بر فلش بودند و شرکت Adobe از نسخه ۱۰ اقدام به اضافه نمودن فناوری HTML5 در برگزاری جلسات آنلاین نمود. از این رو در صورتی که مشتریان نسخه های قبل از ۱۰ این نرم افزار را دارند برای جلوگیری از وقفه در جلسات خود لازم است در اسرع وقت نسبت به تهیه نسخه جدید اقدام فرمایند و در تعریف جلسات جدید خود قابلیت وب را تنظیم نمایند. علاوه بر رهایی از محدودیتها و مشکلات Flash در نسخه جدید قابلیتهای متعدد دیگری نیز در اختیار بهره برداران قرار گرفته است. لازم به ذکر است این یک بروزرسانی نخواهد بود و برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تغییرات زیرساختی ادوب، به عنوان نصب جدید باید در نظر گرفته شود و لذا حفظ اطلاعات نسخه قبل مقدور نخواهد بود.

 • محتواهای الکترونیکی :

  بسیاری از شرکتهای فعال در حوزه تولید محتوا در کشور، با توجه به سهولتی که در تولید محتوای تعاملی با Flash وجود دارد، از نرم افزارهایی که خروجی مبتنی بر فلش دارند استفاده میکنند و متاسفانه بدون توجه به هشدارهای شرکت ادوبی در سالهای گذشته کماکان این تولیدات ( به خصوص در تهیه محتواهای اسکورم ) ادامه داشته است. متاسفانه در استفاده از محتواها محدودیت بیش از پیش خواهد شد و بهره برداران محترم باید نسبت به بازتولید آنها اقدام فرمایند.

 

 • سامانه یادگیری الکترونیکی :

  در تعریف محتوا در LMS ایده با توجه به درخواستی که برخی مشتریان داشتند، در پخش فیلمهای آموزشی پلیری مبتنی بر Flash هم وجود دارد که در صورت انتخاب آن فیلمها قابل مشاهده نخواهد بود. البته در همین بخش پلیر HTML5 نیز پیش بینی شده که در صورت انتخاب آن در نمایش فیلمها اختلالی نخواهد بود. همین موضوع در فیلمهای بارگذاری شده در منابع نیز وجود دارد. لازم به ذکر است در نسخه جدید سامانه یادگیری الکترونیکی ایده پلیر Flash با توجه به عدم کارایی به کل حذف شده است. برای بهره مند از نسخه جدید سامانه مشتریان محترم میتوانند درخواست خود را جهت انجام اقدامات مقتضی با واحد پشتیبانی ایده، مطرح فرمایند. این بروزرسانی از اوایل دی ماه قابل ارایه خواهد بود.

 

شماره تماس واحد پشتیبانی : ۰۲۱۴۹۱۱۲۰۰۰ داخلی ۲

نوشته پایان دوران Flash اولین بار در مجله تخصصی آموزش و توسعه منابع انسانی ایده. پدیدار شد.


ادامه مطلب »