پرتال مشتریان ایده
 شاخه های اخبار
(28)اخبار ایده (3)آزمون (2)یادگیری الکترونیکی (80)مقاله (2)مفاهیم و اصطلاحات (4)مدیریت عملکرد (4)مدیریت آموزش (28)منابع انسانی (1)WFH (2)دور کاری (1)اخلاق حرفه ای (1)مدل گانیه (1)يادگيری اثربخش (1)دلبستگی شغلی (1)دکتر سعید سپهری (1)کتاب استاندارد بین المللی (1)simple wikipedia (1)wikipedia (1)ویکی پدیا (1)ویکی پدیا ساده (1)پسا کرونا (1)کرونا (1)یادگیری مادام العمر (1)LMS (1)سامانه یادگیری الکترونیکی (1)رفتار حرفه‌ ای (1)رفتار حرفه‌ ای در کار (1)اعتیاد به کار (1)انزوا در زمان دور کاری (1)ایده (1)دانش بنیان (1)یادگیری خودگام (1)ROI (1)معرفی کتاب (1)شناسه یکتای پشتیبانی (3)Adobe Connect (2)اپ ایده (1)اپلیکشن موبایل ایده (1)شهروندی دیجیتال (1)مدیریت استخدام (1)جلسات بازخور (2)عادت‌های موفقیت (9)یادگیری (17)آموزش (3)BIGBLUEBUTTON (1)سازندگی (1)سازنده گرایی (2)آزمون الکترونیکی (1)طراحی آزمون (1)جلسات بازخورد (2)فناوری (1)بیگ بلو باتن (1)Flash (1)فلش (6)آموزش الکترونیکی (1)اصلاح قانون چک (1)تحول چک (2)تغییر قرن (1)سال 1400 (1)Virtual Reality (3)واقعیت مجازی (2)یادگیری ترکیبی (1)یادگیری تلفیقی (2)تغذیه سالم (2)SMART (1)اهداف SMART (1)مدل های شایستگی کارکنان (1)Blockchain (1)بلاک چین (1)Portfolio (1)پورتفولیو (1)توانمندسازی کارکنان (1)خلق توانمندی (1)مدیر منابع انسانی (1)ویژگی‌های مدیر منابع انسانی (1)هدایت گر خوب (1)My Idea (1)Blended Learning (1)بازاریابی خدمات بانکی (3)تکنولوژی (1)Virtual Realit (1)Micro-learning (1)میکرولرنینگ (1)1400 (1)ادوب کانکت ۱۱ (1)هدایتگر خوب (1)اشتباه رایج مدیران (1)بدفهمی نیروهای منابع انسانی (1)اشتباهات همکاران تازه کار (1)VR (1)بانکداری اسلامی (1)دوره الکترونیکی (1)mentoring (2)منتورینگ (1)موسسه عالی آموزش بانکداری ایران (1)نرم افزار پرتال مراکز آموزش (1)کانال یوتیوب ایده (1)ریسک سازمانی (1)آموزش آنلاین (1)نرم افزار مدیریت آموزش (1)CIRO (1)ارزشیابی آموزش (2)ارزیابی امنیتی محصول (1)بودجه بندی (1)بودجه ریزی (2)اثر بخشی آموزش (1)Journal Clubs (1)ژورنال کلاب (1)آموزش کارکنان (3)ایزو 10015:2019 (1)کوچینگ سازمانی (1)ریسک (1)ریسک عدم سرمایه گذاری در آموزش (1)آموزش اعضای هیات مدیره (1)افتا (1)مرکز مدیریت راهبردی افتا (1)جدول تقسیم کار (1)جریان کار (1)افزایش بهره وری (1)boot camp (1)بوت کمپ (1)مدل شایستگی (1)توسعه فردی (1)انگیزه_کاری (1)شیوه یادگیری (1)اپ موبایل (1)سبک یادگیری (1)سبک یادگیری وارک (1)دسته‌بندی نشده (1)نگهداشت کارکنان (1)الگو_طراحی (1)طراحی_آموزشی (1)سال_نو
RSS Feed
اخبار
دی
۱۵
چک لیستی ضروری برای جلسات بازخورد
ارسال شده توسط hkh در ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۰۲:۲۴ بعد از ظهر

جلسات بازخورد یکی از ناجورترین جلسه هایی است که مدیران و اعضای تیم مجبور به حضور در آن هستند. انجام این جلسه بدون آمادگی ممکن است به نتایج فاجعه باری منجر شود. لذا ایجاد یک ساختار و پیروی از قوانین مشخصی می تواند برای هدایت این جلسات توسط مدیران راهگشا باشد.

نحوه برگزاری یک جلسه بازخورد موثر:

قبل از جلسات بازخورد

هدف از این بازخورد را تعیین کنید
آیا در حال بررسی عملکرد هفتگی / ماهانه / فصلی هستید؟
آیا ضرب العجل یا پایان مهلت اجرای پروژه یا کار فرا رسیده و می خواهید عملکرد را مرور کنید؟
آیا پیشرفت پروژه یا وظیفه مطابق با انتظار نیست و می خواهید دلیل آن را بدانید؟
اطلاعات کافی و کامل از موضوعات مربوطه داشته باشید
گزارش کاملی از کار انجام شده در مدت زمان مشخص را دریافت کنید
نظر سایر هم تیمی ها را در مورد عملکرد آن کارمند خاص جمع کنید
از مشاهدات سرپرست تیم مطلع شوید
با دید و ذهن باز جلسه را برگزار کنید
تمام تعصبات روانشناختی را که بر بررسی عملکرد تأثیر می گذارند کنار بگذارید
هنگام قضاوت در مورد عملکرد فعلی ، عملکرد قبلی را در نظر نگیرید
تحت تأثیر نظر سایر هم تیمی ها قرار نگیرید
محیطی بی طرف برای ارایه بازخورد ایجاد کنید
صرف نظر از بازخورد منفی یا مثبت ، آن را خصوصی نگه دارید
اطمینان حاصل کنید که کارمند تحت فشار مواخذه قرار نگیرد

 

در طول جلسات بازخورد

درباره عملکرد وی از او پیشنهاد و نظر بخواهید

به عنوان مثال ممکن است در مورد کارمندی این تصور را داشته باشید که وی برای انجام کارهای ساده هم کند است. از طرف دیگر او ممکن است دو بار همه چیز را بررسی کند تا مطمئن شود خطایی وجود ندارد. بستگی به این دارد که عملکرد را از کدام منظر قضاوت کنید.

پیشنهادات و مشاهدات خود را در مورد عملکرد وی به اشتراک بگذارید

در مثال فوق ممکن است کارمند برخلاف نظر شما از عملکرد خود راضی باشد. باید به وی نشان دهید چگونه بهره وری تیم به توانایی هر عضو در پایبندی به ضرب الاجل بستگی دارد.

روی عملکرد فرد تمرکز کنید نه خصوصیات شخصی

به حس و تاثیری که در برخوردهای اولیه از فردی گرفته اید کفایت نکنید. اجازه دهید عملکرد او به جای خصوصیات اخلافی او صحبت کند. بعداً ممکن است بدون تأثیر بر عملکرد وی پیشنهاداتی برای بهبود جنبه های شخصیتی او ارایه دهید.

از تاثیر آموزش بر بهبود عملکرد غافل نشوید

از آنها سوال کنید که آیا برای تسلط بر مهارت های خاصی که می تواند عملکرد آنها را افزایش دهد ، به آموزش نیاز دارند؟ اگر مطمئن نیستند یا نمی توانند فواید آن را درک کنند، به آنها نشان دهید که چگونه می توانند از چنین فرصتی برای صعود به نردبان موفقیت استفاده کنند.

از کارمندان بپرسید چطور میتوانید به بهبود عملکرد آنها کمک کنید

آنها ممکن است هنگام درخواست کمک از شما احساس ترس کنند. ابتکار عمل را به دست بگیرید و از آنها بپرسید که چگونه می توانید به افزایش بهره وری بیشتر کمک کنید. راهنمایی های لازم را به آنها بدهید و کمک کنید موانع بازدارنده برای دستیابی به تمام توانشان برطرف شود.

 

بعد از جلسات بازخورد

نظرات خود را جمع بندی کنید

کل بازخوردی را که داده اید و همچنین دریافت کرده اید خلاصه و جمع بندی کنید. به او بگویید که هر آنچه در مورد آن بحث شده است مورد توجه شما بوده و هر دو طرف باید تلاش کنند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید

بازخورد فقط زمانی می تواند مفید باشد که شما یک برنامه عملیاتی برای رسیدگی به موضوعات داشته باشید. این طرح را با جزئیات ارائه کنید تا فرد در مورد کارهایی که باید در یک زمان خاص انجام شود و هدف نهایی از انجام آن فعالیت شفافیت کامل داشته باشید.

بعد از مدت کوتاهی پیگیری کنید

در فواصل تعیین شده، پیگیری کنید تا ببینید که تاکنون چگونه پیشرفت کرده اند و آیا از برنامه عملیاتی انحرافی وجود دارد و در این صورت، اقدامات اصلاحی در پیش بگیرید.

برای بازخورد خود، بازخورد درخواست کنید!

ارائه بازخورد نسبتاً آسان است زیرا بیشتر ما مدام این کار را انجام می دهیم. اما برای فهمیدن اینکه آیا واقعاً مفید است یا نه ، مستقیماً از گیرنده بازخورد بپرسید که آیا همه اینها منطقی است و آیا او اصلاً معتقد است که این کار برای او مفید خواهد بود؟

نوشته چک لیستی ضروری برای جلسات بازخورد اولین بار در مجله تخصصی آموزش و توسعه منابع انسانی ایده. پدیدار شد.


ادامه مطلب »آذر
۰۳
نهایت استفاده از تجربه کار از خانه
ارسال شده توسط hkh در ۰۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ قبل از ظهر

شاید به این نکته فکر نکرده باشید ولی این روزها هر کسی که امکان کار از خانه راه داشته، در حال انجام کار از منزل هست. بدون شک، شیوع کرونا نگرانی و هرج و مرج زیادی ایجاد کرده اما این بدان معنا نیست که ممکن است از برخی مزایای مهم کار در خانه بهره مند نشوید. در حقیقت ، بسیاری از مردم متوجه شده اند که کار در خانه در واقع چندان هم بد نیست.

به خصوص با توجه به محدودیتهایی که برای کاهش همه گیری از سوی مقامات در نظر گرفته می شود و دو هفته تعطیلی که در زمان نگارش این مقاله در مناطق قرمز در کشور شاهد آن هستیم، توجه به تغییرات شرایط کار میتواند درخور توجه باشد.

وقتی صحبت از کار در خانه می شود، تعدادی فرصت وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید. مزایای یک دفتر کار خانگی راحتی و امور مالی گذشته را گسترش می دهد. در واقع ، کار در خانه می تواند سلامتی و حتی بهره وری شما را بهبود بخشد و انعطاف پذیری افزونی که کار از راه دور ارائه می دهد ممکن است کل زندگی شما را به سمت بهتر تغییر دهد. با درک این موضوع ، مهم است که از این زمان نهایت استفاده را ببرید و از مزایای دفتر کار در خانه بهره مند شوید. انجام چنین کاری در این دوره ممکن است حتی  دیدگاه شما را نسبت به محیط کار در آینده تغییر دهد.

مزایای مالی کار از خانه

با توجه به تأثیر اقتصادی که همه گیری بیماری در سراسر جهان داشته است ، بسیاری نگران فاجعه مالی هستند. خوشبختانه ، یکی از مزایای یک دفتر کار خانگی شامل مبلغی است که می توانید به طور بالقوه پس انداز کنید. با کار در خانه ، به طور طبیعی در هزینه های اتومبیل و سوخت صرفه جویی می کنید. صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد صرفا مالی نیست و عدم صرف زمان در ترافیک ساعات شلوغ اول و آخر روز میتواند، فرصت استراحت و بهره وری بیشتر و حتی انجام پروژه های درآمدزای جانبی را برای شما ممکن نماید.

مزایای سلامتی کار از خانه

هنگام کار در خانه ، این فرصت را دارید که سبک زندگی سالم تری را دنبال کنید. این نه تنها شامل سلامت جسمی بهتر، بلکه سلامت روحی و روانی بهتر نیز می باشد. در نظرسنجی های اخیر ، بیش از ۸۰ درصد از کسانی که از خانه کار می کنند ، استرس کمتری دارند. علاوه بر این ، بیش از نیمی از آنها گزارش کرده اند که روزهای کاری کمتری را به دلیل بیماری از دست داده اند. همچنین ، یکی از مزایای یک دفتر کار خانگی توانایی بهتر غذا خوردن است. با اطمینان از داشتن غذاهای مقوی در خانه ، به احتمال زیاد رژیم خود را بهبود می بخشید. همه این تغییرات به سلامت کلی بهتر کمک می کنند.

برای استفاده بیشتر از کار در خانه ، چندین ملاحظه سلامتی باید در نظر گرفته شود. مثلا به ازای هر ساعت کار باید زمان استراحتی برای تحرک یا کشش بدنی یا حتی مدیتیشن داشته باشید. این موارد معمولا در یک محیط کار عادی فراموش می شوند. لذا اگر خوب انجام شود ، احتمالاً کار در خانه برای شما در طولانی مدت بسیار سالم تر است.

مزایای بهره وری کار از خانه

برای بیشتر افرادی که در یک اداره کار می کنند ، یک برنامه کاملاً مشخص در نظر گرفته شده است. این شامل زمان شروع ، زمان پایان ، جلسات و موارد دیگر است. با وجود اینکه داشتن برنامه هنگام کار در خانه نیز مهم هست ، لازم نیست دقیقاً همان برنامه را حفظ کنید. در عوض ، بسیاری از افراد دریافتند که یکی از مزایای یک دفتر کار خانگی یافتن برنامه مناسب برای حداکثر بهره وری است. با یافتن یک برنامه مناسب متناسب با تنظیمات خود ، می توانید بهره وری و کارایی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.

مزایای انعطاف پذیری در کار

در یک نظرسنجی اخیر ، ۹۰ درصد کارمندان اظهار داشتند که از انعطاف پذیری در برنامه کاری و محیط خود برخوردار هستند. هنگام کار در خانه ، رعایت یک برنامه مهم است. اما در عین حال ، لذت بردن از برخی از مزایای انعطاف پذیری یک دفتر کار خانگی نیز ارزشمند است. انعطاف پذیری در زمان ورزش ، مدیریت کارها و مصاحبه ها و کارهای شخصی تنوع در یک برنامه معمول را به وجود می آورد و این می تواند به شما کمک کند تا در طول روز کاری خود انگیزه و سرگرمی داشته باشید.

در هنگام کار در خانه همه از میزان انعطاف پذیری یکسانی برخوردار نیستند. در بسیاری از موارد ، محدودیت هایی که کارفرما هنگام کار از راه دور برای شما ایجاد کرده است ، ممکن است انتخاب های شما را محدود کند. اما حتی با محدودیت در انعطاف پذیری ، می توانید از مزایایی که احتمالاً هنگام کار در دفتر کار نداشته اید بهره مند شوید. به احتمال زیاد ، کار در خانه نوعی انعطاف پذیری در کار با سایر مسئولیت های زندگی را ایجاد می کند. این ممکن است از دروس مدرسه بچه ها ، وقت پزشک و سایر فعالیت ها باشد. اگر به خوبی انجام شود ، احتمالاً متوجه خواهید شد که با پذیرش انعطاف پذیری بیشتر ، می توانید خیلی ساده تر به موفقیت برسید.

روندی که همچنان ادامه خواهد داشت برای بسیاری از ما، کار از خانه پدیده ای است که به واسطه همه گیری COVID-19 و به ناخواه بوجود آمده است. بنابراین ، جای تعجب نیست که ما هنوز به طور کامل به تمام جوانب کار از خانه پی نبرده ایم. اما کار از راه دور برای بیش از یک دهه روند افزایشی داشته است. در واقع ، تعداد افراد شاغل در خانه در ۱۰ سال گذشته بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد ، از جمله دلایل ذکر شده در اینجا. اما به احتمال زیاد ، وقتی زندگی به حالت عادی برگردد ، این روندها حتی بیشتر هم سرعت می گیرند. با لمس مزایایی که اکنون کار در خانه دارد ، در این صورت آمادگی خوبی خواهید داشت.

نوشته نهایت استفاده از تجربه کار از خانه اولین بار در مجله تخصصی آموزش و توسعه منابع انسانی ایده. پدیدار شد.


ادامه مطلب »